Amazon Kendisini Çok Fena Yaktı

Geçmiş olduğumuz hafta Cuma gününde Amazon platformunun üstünden Amazon Echo Dot isimli ürününü ücretsiz bir şekilde sipariş verebileceklerini görmüş olan binlerce sayıdaki kişi Amazon satış platformuna yüklendi. Siparişleri verdiler ve de bu siparişlerin sonuçlarının ne olacağı merak edilmeye başlanmıştı.

Amazon Kendisini Çok Fena Yaktı

Geçmiş olduğumuz hafta Cuma gününde Amazon platformunun üstünden Amazon Echo Dot  isimli ürününü ücretsiz bir şekilde sipariş verebileceklerini görmüş olan binlerce sayıdaki kişi Amazon satış platformuna yüklendi. Siparişleri verdiler ve de bu siparişlerin sonuçlarının ne olacağı merak edilmeye başlanmıştı.

Bugün yapılmış olan açıklamaya bakılır ise ise Amazon tarafından verilmiş olan bütün siparişler  tamamen iptal edildi. Sitede bulunan bir hata sebebi ile 49 dolar tutarındaki ürüne 49 dolar tutarında bir indirim uygulanabiliyordu ve de böyle sipariş vermiş olanların siparişleri geçersiz olarak sayıldı.

Bahsi geçmiş olan hata ise aslında yazılımsal bir sorun değil. Çünkü Amazon'un Audible amacı ile hazırlamış olduğu indirim yanlış  bir ürüne uygulandı ve de bu sebeple Amazon Echo Dot bir an içerisinde ücretsiz duruma gelmiş oldu.

Aslına bakacak olursanız Audible ürünü, Amazon'un sahibi olduğu özel bir Audiobook servisi. Bu sebeple de indirimlerin karışmış olmasının temel nedeni muhtemel olarak bu 2 ürün yani Audible ve Amazon Echo Dot'ün arasında bir çapraz bir şekilde promosyon gerçekleştirilecek olması.

Son olarak ise Amazon platformundan ücretsiz  bir şekilde Amazon Echo Dot siparişi vermiş olanların ellerinin hiç bir şekilde boş kalmayacağını belirtmekte yarar var. Çünkü Amazon bu  verilen siparişlerin tamamını iptal eder iken, kullanıcılara ise 5 dolar tutarında ek bir kredi yüklemesi yaptı.

amazon amazon echo dot audible
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.