Almanya'daki Seçimlerinde Hacklenebileceği Açıklandı

Bağımsız durumdaki bir kuruluşun yapmış olduğu teste bakılırsa Almanya'nın seçimlerde kullanmakta olduğu elektronik sistemde yer alan güvenlik zafiyetinin sayısı çok fazla.

Almanya'daki Seçimlerinde Hacklenebileceği Açıklandı

Bağımsız durumdaki bir kuruluşun yapmış olduğu teste bakılırsa Almanya'nın seçimlerde kullanmakta olduğu elektronik sistemde yer alan  güvenlik zafiyetinin sayısı çok fazla. 

Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleşmiş olan başkanlık seçiminden hemen  sonra gündeme gelmeye başlayan oy sistemlerinin hackleniyor olması vakasına Fransa'dan hemen sonra Almanya da  katılmış gibi gözükmekte.

Rusya'nın bir müdahelesinin bulunduğu iddialarının yer aldığı Amerika Birleşik Devletleri'nde ve de  Fransa'da gerçekleşen seçimlerden sonra bu konuda türlü çalışmalar da yapılmaya başlandı. Bağımsız durumdaki  bir kurum tarafından ise  Almanya'nın kullanmakta olduğu elektronik seçim sistemleri içerisine güvenlik testi gerçekleştirildi.

Yapılmış olan çok özel testin sonuçlarına bakılır ise Almanya'da yer alan elektronik seçim sistemleri içerisinde birden çok kritik güvenlik açığının tespit edilmiş olduğu açıklandı. Açıkların ise detaylı bir raporunu Alman yetkililer ile paylaşmış olan güvenlik araştırmacılarına teşekkür etmiş olan Almanya, güvenlik  ile ilgili zafiyetlerinin kapatılması ile ilgili özel bir talimat verdi.

Geçtiğimiz dönemlerde Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleşmiş olan başkanlık seçimlerinde Rusya'nın müdahalesinin olduğu pek çok defa gündeme gelmiş ve çok uzun bir süre gündemi meşgul etmişti. Hemen sonrasında ise aynı şekilde Fransa'da gerçekleşmiş olan seçimlerde kullanılan elektronik sistemin hacklendiği ile ilgili haberler gündemde yer almıştı. Almanya ise işini sağlama almak için var gücüyle uğraşıyor.

almanya abd seçim sistemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.