Akıllı Telefonlarda Google Hesap Çıkışı Paniğe Neden Oldu

Dün akşam ve bu sabah gerçekleşen akıllı telefonlardaki otomatik hesap çıkışı paniğe sebebiyet verdi. Google'dan konu ile ilgili açıklama yapıldı.

Akıllı Telefonlarda Google Hesap Çıkışı Paniğe Neden Oldu

Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde bilindiği üzere telefonu sağlıklı bir biçimde kullanabilmek için kullanıcının Gmail hesabı ile telefonunu ilişkilendirmesi gerekiyor. Gmail hesabını telefonuna kaydeden yani telefona Gmail hesabı ile giriş yapan kullanıcı, bu sayede telefonunda sürekli Gmail adı ve şifresi girmek durumunda kalmadan pek çok hizmeti otomatikman kullanıyor.

Dün gece saatlerinde ve bu sabah gerçekleşen ilginç bir hadise gündeme geldi. Android cihaz sahibi milyonlarca kişi, telefonunda bulunan Gmail hesabının otomatikman çıkış yaptığını gözlemledi ve buna dair üst kısımda bir hata bildirimi aldı. Buna karşılık bazı kullanıcılar korkup bişey yapmazken bazıları tekrar ilişkilendirme yapıp aynı şekilde kullanmaya devam ettiler. Söz konusu hata ile ilgili Google tarafından bir açıklama yapıldı.  Google, gerçekleşen hatanın herhangi bir güvenlik probleminden kaynaklanmadığını belirtti. Oturum açma hususunda bir problemin olduğunu ancak güvenlik yönünden endişelenecek bir durumun olmadığını resmi Twitter adresinden takipçilerine aktaran Google, böylece kullanıcıların yüreğine su serpmiş oldu. 

google google hesap çıkışı hesap çıkış yaptı telefon gmail hesabı çıkış yaptı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.