Akıllı Telefonlar İçersinde Artık Bir Tasarruf Dönemi Başladı

Note 7 modelinin yaratmış olduğu korku, bütün firmalara ''güle güle sana donanım inovasyonu'' dedirtmekte. Pil ve de kamera konusunda bütün yenilikçi çözümler bütün yazılıma kaymış oldu.

Akıllı Telefonlar İçersinde Artık Bir Tasarruf Dönemi Başladı

Note 7 modelinin yaratmış olduğu korku, bütün firmalara ''güle güle sana donanım inovasyonu'' dedirtmekte. Pil ve de kamera konusunda bütün yenilikçi çözümler bütün yazılıma kaymış oldu. Telefondaki korku inovasyonu da tamamen yuttu. Telefon pazarı küçülme yaşarken tek büyümekte olan kategori 1.000 ile 1.500 Türk Lirası arasında yer alan ürünler oldu.

Üzgünüzki  Türkiye içerisinde telefon ve de tabletlerde bir zamanda daha lityum iyon olan pil teknolojisiyle idare etmek mecburiyetindeyiz. Geçmiş olduğumuz hafta tanıtılmış olan Samsung şirketinin yeni Galaxy Note 8  modelinin bir öncekine göre  daha ince değil, biraz daha kalın gibi sayılabilecek tasarım ve de mütevazi 3.300 mAh büyüklüğündeki pil kapasitesi ise tam olarak ne durumda olduğumuzu göstermiş oldu.

Galaxy Note 7 modeli  ile yaşanmış olan krizden ilk önce Samsung şirketi olmak üzre bütün endüstrinin devleri çok önemli dersler çıkartmayı başardı. Çok yakın bir döneme kadarda inovatif veyahut çok riskli bir tasarım görebilmemiz fazlasıyla zor. Bu sebeple yeni marka ve  de yeni girişimler olmadan telefon konusunda ve özellikle de pil konusunda çok büyük yenilikleri asla beklemeyin. İşte tamda bu sebepten pil problemine en doğru çözüm ise yazılımda yatmakta. Yani donanım içerisinde bugünkü malzemeler ile inovatif durumdaki tasarımların sonuna gelmiş olduk. Telefon dünyası içerisinde bir Tesla ortaya çıkana kadarki sürede yenilikçi olan telefon tasarımlarını tamamen unutun. Hali hazırda bütün telefonların pil tüketimini düşürmekte olan bir tasarruf modu mevcut. Telefonlar tasarruf moduna alındığı zaman ekran aydınlatmasını düşürürken bildirimleri kapatmakta. Fakat bütün bunların dışında türlü uygulama yazılımları ile cihazların pil ömürlerini uzatmanız olanaklı. Uygulamaların en önemli bir kısmı ücretsiz fakat bir zaman sonra paranızı almak amacıyla akıllı bir takım pazarlama taktiklerini kullanmaktalar. Bu sebeple güvenilir bir tane uygulama olmasına dikkat etmelisiniz..

samsung akıllı telefon tasarruf
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.