Akıllı Telefon Bağımlılığına Tıbbi Bir Çözüm Yolu

Akıllı telefonun bağımlılığı son dönemler içerisinde dünya çapında milyonlarca sayıdaki insanı etkilemiş olan bir rahatsızlıktır.

Akıllı Telefon Bağımlılığına Tıbbi Bir Çözüm Yolu

Akıllı telefonun bağımlılığı son dönemler içerisinde dünya çapında milyonlarca sayıdaki insanı etkilemiş olan bir rahatsızlıktır. Bu konu ile ilgili olarak hali hazırda gerçekleştirilem onlarca sayıda bilimsel çalışma mevcut. Bu bahsi geçen çalışmalara bir tane yenisi de Kuzey Amerika Radyoloji Derneği içerisinde ortaya çıkmış oldu.

Yapılmış olan araştırmaya bakılır ise akıllı telefon bağımlılığı bulunan gençlerin depresyon ile birlikte anksiyete ve de insomni gibi halleri ölçen testlerden almış bulundukları sonuçlar bağımlılığı bulunmayan gençlere bakılır ise fazlası ile yüksek bir seviyede bulunuyor.


Amerika Birleşik Devletleri içerisinde yaşamakta olan insanların yarısına yakın olan bir bölümü akıllı telefon olmadan yaşayamam demiş olması da bağımlılık seviyesinin fazlası ile yüksek olduğunun  çok önemli bir göstergesi.

MRS ismi verilmiş olan bir sinir hücrelerini  çok daha hareketli hale getirmeyi başarmış olan bilim insanları, hastalara da bu biçimde yapmış oldukları testlerde çok daha düşük puana sahip lan sonuçlara ulaştırmayı başarmış oldu.  Bu bahsi geçen araştırmanın çok daha fazla geliştirilip bağımlılık ile ilgili olarak çık ciddi bir anlamda tıbbi çözüm durumuna gelecek olduğunu da açık bir şekilde düşünüyorlar. Eğer bu yöntem biraz daha geliştirilir ise telefon bağımlılığı için tıbbi bir çözüm sunulmuş olacak.

telefon bağımlılık tıp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.