Akıllı Hap Önceden Tedavi İmkanı Sunuyor

Akıllı hap teknolojisi sayesinde sağlık hususunda önemli aşamalar kaydedilebileceği iddia ediliyor. Akıllı hap, kanser gibi rahatsızlıkları geride bırakabilir. Haber ile ilişkili detaylar...

Akıllı Hap Önceden Tedavi İmkanı Sunuyor

Bilindiği üzere teknoloji inanılmaz bir süratle gelişmeye devam ediyor. Bu gelişim, sağlık alanına da yansımakta. Elimize ulaşan bilgilere göre, akıllı hap isimli yeni bir teknoloji üzerine çalışılıyor. Akıllı hap, insanlığın pek çok önemli rahatsızlığı önceden atlatabilmesini sağlayacak. Amerikalı Massachusetts Teknoloji Ensitütüsü, sağlık ile teknolojinin harmanlandığı yeni bir buluşa imza atmayı başardı. Ensitütü, akıllı hap adını verdikleri yeni bir sağlık teknolojisini duyurdu. Bu teknoloji, insanın bir hastalığa yakalanmadan önce teşhis ve tedavi imkanını sağlıyor. Akıllı haplar, hastalığı önceden teşhis edip tedavi edebiliyor ve böylelikle büyük rahatsızlıkların önüne geçmeye yardımcı oluyor.

Elimize ulaşan bilgiye göre söz konusu hapın uzunluğu 30 mm şeklinde ve şuan da bilim insanları bunun daha da aşağıya çekilmesi, 10 mm olması için çalışmalar yürütüyorlar. Söz konusu akıllı hap, insan tarafından yutulduktan sonra yaklaşık bir ay kadar midede barınıyor. Bu süre zarfında raporlamalar akıllı telefona gönderiliyor yani cep telefonu ile bir ilişkilendirme söz konusu. Söz konusu buluşun tıp dünyası açısından adeta bir devrim olduğu ifade ediliyor.

 

akıllı hap
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.