Akdeniz Living Lab’leri Başakşehir’de buluşacak

Akdeniz ülkelerinde bulunan inovasyon merkezi LivingLab’ler, Başakşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İstanbul’da bir araya geliyor.

Akdeniz Living Lab’leri Başakşehir’de buluşacak

Türkiye’nin ilk LivingLab (yaşam laboratuvarı) merkezlerinden birini kurarak bir ilke imza atan Başakşehir Belediyesi, 3-4 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Akdeniz LivingLab’ler Toplantısı II. Uluslararası Çalıştayı’na ev sahipliği yapacak. “İnovatif becerileri yükseltmek için bölgedeki LivingLab’leri nasıl birleştirebiliriz?” ana başlığı altında düzenlenecek olan çalıştay, BasaksehirLivingLab – İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde yapılacak.

 

Aralarında Belçika, İspanya, İngiltere’nin de bulunduğu LivingLab’lerin temsilcileriyle bu alanda çalışmalar yapan önemli isimlerin katılacağı Uluslararası Çalıştay iki gün sürecek. Ev sahipliğiniBaşakşehir Belediyesi’nin yapacağı çalıştayın açılış konuşmasını ise Akdeniz Avrupa Enstitüsü (IEMed) Genel Müdürü Josep Ferréve ENoLL Başkanı Tuija Hirvikoski yapacak. Başkan Mevlüt Uysal ise kapanış konuşmasıyla Çalıştay’a nokta koyacak.

 

İki gün boyunca düzenlenecek oturumlarda; Bölgedeki pozitif değişikliklerin öncü kuvveti olarak inovasyon, Zorlu şartlarda beşeri sermaye nasıl geliştirilir: İnovasyon, beceriler ve meslekler, Lab’ler ve İnovasyon: Kadınlar ve mülteciler için güçlendirici enstrüman, Finans inovasyonu: Varolan girişimler ve enstrümanlar, Kentsel Laboratuvarlar: Mevcut yapıları ve düzenleri nasıl birleştirir ve güçlendiririz?konuları ele alınacak.Katılımcılar; konusunda söz sahibi kişilerin ve Akdeniz’in öncü şehirlerinin de deneyimlerini edinme fırsatı bulacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.