AIDS Testi Yapan USB Cihaz Büyük Yankı Uyandırdı

Teknolojinin büyük hızla geliştiği teknoloji çağında bilimadamlarının yeni buluşları ve çalışmaları da hızla gelişmeye devam ediyor. Bu çalışmalar arasındaki en ses getirecek gelişmelerden biri de Aids testi yapan USB cihaz oldu!

AIDS Testi Yapan USB Cihaz Büyük Yankı Uyandırdı

İmperial College London'da bilimsel araştırmalarını devam ettiren bilimadamları, son buluş olarak tanıttıkları AIDS testi yapan USB aygıtı ile dünya kamuoyunda büyük yankı uyandırmayı başardı. Üstelik, USB cihazın başarı oranları ise bir hayli yüksek. 

Sadece bir damla kanın vücuda salınmasıyla bile bulaşabilen ve günümüzün en ciddi sağlık sorunlarından biri olan AIDS hastalığının teşhisi de herhangi bir belirtisi olmaması nedeniyle oldukça zor olabiliyor. Öyle ki, bu hastalığa yakalanıp yakalanmadığınızı test yaptırmadan anlayamıyorsunuz.. İşte, bilimadamlarının geliştirdiği bu USB cihaz sayesinde HIV virüsünü anında tespit edebiliyor ve tedbir almak için zamanınız olabiliyor. Üstelik bu cihaz, hem bir USB cihaz olarak bellek olarak kullanılabildiği gibi, aynı zamanda sürekli yanınızda bulunan bir AIDS test aracı olarak oldukça kullanışlı ve sağlık açısından yararlı.

BAŞARI ORANI ÇOK YÜKSEK
DNA Electronics tarafından geliştirilen bu USB cihaz, Kandaki HİV virüsü oldukça kolay bir şekilde tespit edebiliyor. Üstelik yine bu cihaz yardımıyla AIDS hastaları, sağlık durumlarını sürekli kontrol altında tutabiliyor. USB cihazın, kısa bir süre içerisinde elde ettiği kan testi sonuçlarının bilgisayar ortamına aktarılması ve hastaların doktorlarına sonuçları ulaştırabiliyor olması da hastalar için oldukça önemli bir gelişme. Bu cihaz yardımıyla AIDS hastalığının seyri ve hastanın ilaçlarını düzenli olarak kullanıp kullanmadığı bilgileri anlık olarak depolanabildiği gibi sürekli kontrol edilebiliyor. 

1000 hastayla yapılan testler sonucunda cihazın, yüzde 95 oranında tutarlı bir sonuç çıkardığı açıklandı. DNA Electronics şimdi de hepatit ve diğer hastalıkları tespit edebilen cihazlar üretmenin peşinde.

AIDS Testi AIDS Testi yapan USB İmperial College London DNA Electronics
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.