Adroid Sisteminde Büyük Tehlike ! Parola ve Bilgileriniz Hackerlerin Eline Geçiyor!

Bir araştırma şirketi, Android İşletim Sistemi içerisinde büyük bir açık gördü. Bu açık Adroid kullanıcıları için oldukça kötü bir durum demek oluyor ki, tüm bilgi ve şifreler hackerlerin eline geçebilir !

Adroid Sisteminde Büyük Tehlike ! Parola ve Bilgileriniz Hackerlerin Eline Geçiyor!

Android İşletim Sistemi'nde bulunduğu fark edilen büyük bir açık, bir anlda bu işletim sistemini kullananların tüm verilerinin rahatlıkla erişilebilir durumda olduğunu ortaya çıkarttı.

Android işltim sisteminin çok kolay bir şekilde içerisine girmeyi başaran bir araştırma şirketi bu urumu gün yüzüne çıkartarak büyük bir skandalı gözler önüne serdi. Güvenlik konusunda büyük açıkları bulunduğu fark edilen Android sisteminin kullanıcıları bu verilere göre hiç bir şekilde güvende değil. İnce bir noktadan bilgilere sızabilen vüris çok kolaylıkla bu sistemi alt edebiliyor.

Kolay ve basit bir çözüm yolu olmadığı ve bunun esas müsebbibininse asla Google olmadığı da belirtilirken, yapılan incelemeler Android İşletim Sistemi'nin sonunu getirebilir. En kolay Adroid İşletim Sistemi'nin Qualcomm işlemcisine sızmayı başaran bu virüs bazı istisnai durumlar hariç tüm kullanıcıların parolalarına kadar yedekliyor ve kendi data bankasına hapsediyor.

Açığı bulan araştırma şirketi çözüm için kolay bir yöntemin kesinlikle olamadığını ve uzun uğraşların neticesinde bu açığın giderilebileceğini ifade etmesinin ardından Qualcomm, Google ve bu şirket birlikte bu ince açığı kapatmaya çalışacak.

Aksi durumsa Android İşletim Sistemi'nin sonu olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.