AC Black Flag İncelemesi

Assasin's Creed Black Flag nasıl bir oyun? Bu yazımızda Assasin's Creed Black Flag oyununa dair yapmış olduğumuz incelemeyi sizlerle paylaşıyoruz.

AC Black Flag İncelemesi

Assasin's Creed Black Flag oyunu, Assasin's Creed serisinin önemli oyunlarından biridir. İlk önce Assasin's Creed serisini bilmeyenler için ifade edelim ; Assasin's Creed, suikastçilik üzerine kurulu olmakla beraber özgür bir dünya sunan, açık dünya tabanlı , üç boyutlu bir oyundur. Oyunun geliştiricisi Ubisoft'tur ve genel olarak suikastçiler ile tapınakçılar arasındaki amansız savaşı konu edinmektedir. Assasin's Creed Black Flag oyununda yönettiğimiz karakterin ismi Edward Kenway olup, karakterimiz oyuna bir korsan olarak başlamaktadır yani henüz suikastçi kardeşliğine katılmamıştır. İşte suikastçi kardeşliğine katılma süreci gelişecek ve zamanla oyun içerisinde kendimizi suikastçi kardeşliği içerisinde bulacağız. Ondan sonra da oyuna hem bir korsan , hem de bir suikastçi kardeşliği üyesi olarak yani bir suikastçi olarak devam edeceğiz.

Oyun, Assasin's Creed serisine adeta taze bir kan kazandırmıştır çünkü korsan temalı , gemi savaşlarının yapılabildiği, hazine avına çıkılabilen bir Assasin's Creed oyunu daha önce oynamamıştık. Bu yüzden Assasin's Creed Black Flag oyunu bu seri için kesinlikle çok özel.

GRAFİK KALİTESİ

Oyunun grafikleri hiç de fena sayılmayacak türden. Gayet güzel gözüken manzaraları bulunan Assasin's Creed Black Flag, özellikle bir adaya çıktığınızda adanın en yüksek bölümüne tırmanıp oradan etrafı izlediğinizde gerçekten de manzara çok güzel gözüküyor. Aynı zamanda gemi modellemeleri, suyun görüntüsü v.b. gayet başarılı yapılmış. Üstelik sisteminizi güzel grafikler olmasına rağmen yormamakta bu da tabii bir avantaj.

OYNANIŞ

Oyunun dövüş simulasyonları gayet iyi olmakla beraber açıkçası bir süre sonra hep aynı öldürme tarzlarının olması yani animasyonların biraz sınırlı kalması can sıkıyor. Daha çeşitli dövüş sahneleri olabilirmiş ve bu da oyuna ayrı bir renk katabilirmiş. Aynı zamanda bazı askerlerin yüz olarak dahi tıpa tıp aynı olması, oyunun üretildiği yıla bakılacak olursa bir AAA sınıfına yakışmamış doğrusu. Yapay zeka olarak da orta seviyede olan Assasin's Creed Black Flag'e, efsanevi gemi savaşları hususunda bir parantez açmak gerekiyor. Oyunda bulunan efsanevi gemi savaşları gerçekten de harika gözüküyor ve yapay zeka olarak da sizi epey zorluyor.

GENEL DEĞERLENDİRME

9.2 / 10

Assasin's Creed Black Flag genel olarak son derece değerli bir oyun. Korsan temalı, aynı zamanda şehirlere inip suikastçilik görevleri alabildiğiniz, suikastçilik senaryosunu sürdürdüğünüz Assasin's Creed Black Flag, bizden 9.2 gibi son derece yüksek bir puan almayı haketti.

assasin's creed black flag incelemesi black flag inceleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.