ABD'den İzmir, Antalya ve Muğla İçin IŞİD UYARISI !

ABD, İzmir Muğla ve Antalya'da IŞİD'in eylem hazırlığında olduğunu duyurdu. İzmir'de yayın yapan bir Haber ajansının derlemesine göre, IŞİD’in Türkiye’ye gönderdiği 35 militanın 5 gruba ayırdı ve Türkiye'nin sahil kentlerinde eylem hazırlığına girdi.

ABD'den İzmir, Antalya ve Muğla İçin IŞİD UYARISI !

İzmir'de yayın yapan izgazete.net isimli bir haber portalında yer alan habere göre, Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye'ye gidecek olan vatandaşlarını, İzmir, Antalya ve Muğla konusunda dikkatli ve seçiçi olmaya davet etti. Halk plajlarında bulunmamalarını ve mümkün olduğunca tatil beldelerinde otellerinden çıkmamalarını isteyen ABD, IŞİD'in buralarda eylem yapacağını söyledi.

Daha önce Tunus'un Turistlik Beldesi Sosa'da benzer bir terör eylemi gerçekleştiren IŞİD'in Türkiye'de de aynı eylemleri yapması için 35 militanını bu şehirlere 7'şerli gruplar halinde ayırarak yolladığı istihbaratına ulaşıldı. Bu istihbaratla ilgili geniş bir haber yapan izgazete.net İzmir halkının da dikkatli olması gerektiğini belirtti. 

Gerek Facebook hesabı facebook.com/izgazete üzerinden gerekse www.izgazete.net adresinden yaptığı yayınlarla İzmir halkının dikkatli olmasını isteyen haber ajansının bu haberi sadece 1 günde 30 bin kişi tarafından okunurken, haber paylaşımı olarakta 2 bin kişiye ulaştı. Panikten çok dikkatli olunması ve tedbir alınması konusunda İzmir, Muğla ve Antalya halkını uyaran haber ajansının yaptığı haberse dikkat çekti.

Haberin linkine ulaşmak isteyenlerin izgazete.net sitesinden veyahutta alttaki linkten habere ulaşabilirler.

http://www.izgazete.net/haber/7124/abdden-isid-uyarisi-izmir-mugla-antalya

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Limbo Ayrıntılı İnceleme
Limbo Ayrıntılı İnceleme
Super Mario Run Android Çıkış Tarihi !
Super Mario Run Android Çıkış Tarihi !