ABD Websitelerini Hackleyenler İçin Para Dağıtacak

Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkanı görevindeki Donald Trump'ın emri ile pek çok Amerika Birleşik Devletleri'nin devlet sitesi de hackerone programı içerisine dahil edildi.

ABD Websitelerini Hackleyenler İçin Para Dağıtacak

Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkanı görevindeki Donald Trump'ın emri ile pek çok Amerika Birleşik Devletleri'nin devlet sitesi de  hackerone programı içerisine dahil edildi. 

Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkanı görevinde bulunan Donald Trump, geçmiş olduğumuz günlerde çok ilginç bir karara daha imzasını attı. Nerede ise bütün devlet sitelerinin hackerone  isimli programına dahil olması  ile ilgili emrini vermesiyle başlatmış bulunduğu bu süreç sonrasında 30 tane kadar resmi devlet sitesi de bug bounty programı içerisine dahil edildi.

Hackerone adına sahip olan site üstünden hackerlara sunulmakta bulunan bu internet sitelerinde bulmuş olduğunuz açıklar karşılığında para ödülü teklif etmekte bulunan Amerika Birleşik Devletleri'nin hükümeti, ödülleri beklentilerin azcık altında tutsa bile hackerlar tarafından fazlası ile ilgi çekici bir şekilde karşılandı.

Bu program dahilinde ödül sınıflandırılması ise düşük seviyede yer alan bir güvenlik zafiyetini bulanlar için minimum 150 $ tutarında sınıflandırılmış. Daha da kritik  durumda bulunan açıklar içinse bir üst limit belirlenmemiş olsa bile SQLi gibi çok fazla bilinmekte olan kritik zafiyetler için tam tamına 2000 $ tutarında büyük bir ödül mevcut olarak yer alıyor.

Bakalım Amerika Birleşik Devletleri'ne ait olan devlet siteleri bu program ile birlikte çok daha güvenli bir duruma gelmeyi başarabilecek mi?

abd donald trump hack
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.