ABD Milletvekili Fakirlerin iPhone Almasını Eleştirdi

ABD kongre üyesi olarak görev yapan Chaffetz, fakirlerin iPhone satın almaya çalışmalarını şaşkınlıkla karşılıyor. Chaffetz, maddi durumu iyi olmayanları iPhone satın almamaya davet etti. Chaffetz'in sözleri daha şimdiden tartışma konusu oldu.

ABD Milletvekili Fakirlerin iPhone Almasını Eleştirdi

Günümüzde akıllı telefon alanında bilindiği üzere üç büyük firma mücadele etmekte. Bunlar ; Microsoft, Google ve Apple... Microsoft'un mobil platformda yarışta baya geride kaldığı bilinen bir gerçek iken Google ile Apple arasındaki mobil rekabet devam ediyor. Apple genellikle fiyat politikası nedeniyle eleştirilmekte ancak işletim sistemi iOS ve bunu kullanan iPhone telefon serisi çok seviliyor. Hatta maddi durumu iyi olmayan insanlar dahi fiyatı yüksek olsa bile iPhone satın almaya çalışıyorlar. Bununla ilgili olarak zaman zaman bazı eleştiriler duysakta bu kez ilginç bir eleştiri bir milletvekilinden geldi. ABD kongre üyesi olarak hizmet veren Chaffetz, fakirlerin iPhone kullanmasını eleştirdi.

Chaffetz, yapmış olduğu açıklamada, fakir insanların iPhone satın almamaları gerektiğini söyledi. Ardından Chaffetz, bir açıklama daha yaparak söylediği lafların yanlış anlaşılmayla karşılanabileceğini söyledi ve açıklamasını sağlık ve iPhone arasında seçim yapması gereken insanlar şeklinde değiştirdi.  Chaffetz, insanların maddi durumlarını zorlayarak iPhone satın almaları yerine sağlık içi yatırım yapmalarının daha iyi bir tercih olacağını söyledi.

 

abd chaffetz mobil telefon iphone apple
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.