6 Milyon Tane Ünlüye Ait Bilgileri Satıyorlar

Geçtiğimiz günler içerisinde Instagram'da yer alan bir güvenlik zafiyetini kullanmış olan hackerlar 6 milyon tane ünlünün özel bilgilerine erişim sağladı.

6 Milyon Tane Ünlüye Ait Bilgileri Satıyorlar

 Geçtiğimiz günler içerisinde Instagram'da yer alan bir güvenlik zafiyetini kullanmış olan hackerlar 6 milyon tane ünlünün özel bilgilerine erişim sağladı.

Geçtiğimiz günler içerisinde Selena Gomez'in hacklenmesi ile başlamış olan süreç hemen sonrasında Instagram'ın güvenlik ekibinin açıklaması ile son bulduğunu düşünmüş olduğumuz güvenlik sorununun etkileri de su yüzüne çıkmaya başlamış oldu.

Instagram API üstünde buldukları zafiyet ile birlikte içlerinde Hollywood ünlülerinin de yer aldığı 6 milyon tane ünlünün e-posta ile birlikte telefon numaraları gibi  bazı özel bilgilerine ulaşmayı başarmış olan hackerlar, Instagram bu açığı kapattıktan hemen sonrasında bu bilgileri de satışa çıkarttı.

DoxaGram adını vermiş oldukları site üstünden her aramanın başına 10$ tutarında ücret istemekte olan hackerlar, 6 milyon  tane kişinin bilgilerinin doğru ve de güncel bir durumda olduğu konusunda ise garanti vermekteler. Instagram ekibi yapmış olduğu açıklama da hacklendiklerine yönelik olarak net bir ifade kullanmamış idi lakin bu internet sitesi ise Instagram'ın hacklenmiş olduğunu gözler önüne sermekte.

Sitenin çok kısa zamanda hızla yayılmasının hemen sonrasında gözler tekrardan Instagram güvenlik ekibine yöneltilmiş bir durumda olsa bile konuyla alakalı olarak henüz resmi bir açıklama  da yapılmış değil.

Önümüzdeki günler içerisinde Instagram'ın konuyla ilgili olarak hukuki süreci başlatacak olduğuna kesin gözü ile bakılırken asıl merak edilmekte olan konu da bu güvenlik ekibinin, Instagram'ın hacklenmiş olduğunu net bir biçimde kabul edip etmemiş olması.

instagram hack ünlülerin bilgileri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.