50 TB Kapasiteye Sahip SSD Adeta Bir Servet Değerinde

Viking Technology şirketi her bir tanesi küçük bir servet değerinde bulunan 25 TB ve de 50 TB kapasiteye sahip olan yeni SSD'leri ile ilgili duyuru yaptı. Ürünler ilk önce veri merkezlerini hedeflemekte.

50 TB Kapasiteye Sahip SSD Adeta Bir Servet Değerinde

Viking Technology şirketi her bir tanesi küçük bir servet değerinde bulunan 25 TB ve  de 50 TB kapasiteye sahip olan yeni SSD'leri ile ilgili duyuru yaptı. Ürünler ilk önce veri merkezlerini hedeflemekte.

Viking Technology duyurmuş olduğu 2 tane yeni SDD ile  birlikte donanım piyasasını da alt üst etmek için hazırlanıyor. 10 TB ile birlikte 15 TB kapasiteye sahip olan SSD'ler daha yeni duyurulmuşken, 25 ve  de 50 TB kapasiteye sahip olan 2 tane yeni SSD modeli  daha ortaya çıkmış oldu.

Yeni üretilmiş olan bu diskler  ilk önce veri merkezlerini hedeflemekte. Veri merkezlerinin mevcut maliyetlerini biraz daha düşürmesi planlanmakta olan bu 2 tane yeni ürün uzun vaade içerisinde fiyatını çıkartabilir gibi görünmekte. Veri merkezlerinde gerekli olan soğutma ve de veri saklama ile ilgili maliyetlerini en düşük bir seviyeye indireceği açıklanan bu ürünler, aynı zaman içerisinde migration çalışmalarında da  çok daha hızlı veri transferinin sayesinde zamandan kazandırmış olacak.

UHC-Silo SSD adı verilmiş olan bu modeller bugüne kadar çıkartılmış en yüksek kapasiteyi barındıran SDD'ler şeklinde kabul edilmekte. 3.5 inçlik lan Silo SSD SAS 2.x 6Gbps'lik bir bağlantı desteği sunuyor olacak. 500 MB'lık bir okuma 350 MB'lık bir yazma hızına sahip bulunan SDD, yük altındayken 16 W, normal zamanlarda ise 10 W'lık bir enerji tüketimi gerçekleştirecek. Elbetteki veri merkezlerinin en fazla hoşuna gidecek özelliklerden bir tanesi de bu  belirtilen güç tasarrufudur.

Servet değerinde satışa sunulacak olması bekleniyor olan UHC-Silo SSD  modelleri için Viking Technology şirketi şimdilik bir fiyat açıklaması yapmadı. Fiyatların ve  de çıkış zamanının kısa bir süre içerisinde açıklanması beklenmekte.

viking technology uhc-silo ssd 50 tb ssd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.