3D Bir Beyin Taraması Yaptılar

Beyin içerisinde bir problem oluştuğu zaman, her milimetre içerisinde bir tümör veyahut tıkalı arterler gibi değişkenler incelenmektedir.

3D Bir Beyin Taraması Yaptılar

Beyin içerisinde bir problem oluştuğu zaman, her milimetre içerisinde bir tümör veyahut tıkalı arterler gibi değişkenler incelenmektedir. Yeni geliştirilmiş olan 3D beyin taraması isimli yöntemi, teşhis ve de tedaviyi basitleştirmekte. Böylelikle  de büyüme veyahut hasarın yeni bir kopyası 3D  bir şekilde basılabiliyor ve de hastalıkla ilgili durumu incelenebilmekte.

Darin Okuda ise, skleroz hastaları içerisinde yer alan beyin lezyonlarının teşhisi konusunda baskı yönteminin etkililiğini göstermekte olan bir takım çalışmalar paylaştı. Okuda’nın başarılı ekibi, ilk önce MS (beyin ile omurilikte, mesajları taşımakta olan sinir telleri etrafında yer alan koruyucu kılıfın hastalığı) beyinlerdeki MRI ile ilgili taramalarını detaylıca analiz etti. Normal olarak 2D taramayla gerçekleştirilen bu analiz, Okuda’nın çalışması içerisinde 3D  bir beyin taraması ile yapıldı.

Lezyonları  da 3D beyin taraması ile izlemiş olan ekip, şekil ve de yüzey özelliklerini  açık bir şekilde değerlendirebildi. MS lezyonları içerisinde, asimetri ve de kompleks yüzey yapılarının gibi öteki beyin hasar çeşitlerinden ayıran bir takım özellikleri de tespit ettiler. Daha önce gerçekleştirilen çalışmalarından daha net bilgiler sunmuş olan bu yöntem içerisinde, 3D yazıcıyla çıktı alınıp çok daha detaylı inceleme olanaklarının olduğu da belirtilmekte.

Öte yandan 3D baskı ile  birlikte hastaların hasarı  iyi bir şekilde anlamalarına ve de tam olarak  nasıl tedavi edilecek olduklarını anlamaları  da sağlanabilir. 3D olan beyin taraması yönteminin önünde yer alan tek engelin şu anda fazla yavaş çalışmasının olduğu belirtilmekte. Okuda ile ekibinin bir sonraki  gerçekleştirecekleri hedefi ise, 3D baskı pratik  bir durumda olmadığında hastalarda kullanılacak  olan bir VR platformunu oluşturabilmek.

beyin taraması 3d beyin taraması 2d beyin taraması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.