30 terörist öldürüldü!

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında gerçekleştirilen hava harekatı ve çatışmalarda 30 DEAŞ unsuru teröristin öldürüldüğü açıklandı! TSK tarafından yapılan açıklamada 30 teröristin öldürülerek etkisiz hale getirildiği belirtildi.

30 terörist öldürüldü!

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 2016 yılının Ağustos ayında başlattığı ve Surye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik olarak devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nın 174. gününde yaşanan gelişmelerle ilgili açıklama yayınlayan TSK, Fırat Kalkanı Harekatının 174. gününde 30 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. 

Muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet grupları tarafından havadan ve karadan gerçekleştirilen yoğun ateş desteği yanında planlı harekatın gerçekleştirilmesinin devam ettiğini belirten TSK açıklamasında 143 DEAŞ hedefine Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki birimler tarafından atış yapıldığı bu operasyonda terör örgütüne ait barınma alanlarının, savunma mevzilerinin muhimmatlar ve karargahların baskı altına alındığı belirtilirken hava harekatlarında ise 51 hedefe yönelik düzenlenen atışlarda 51 binanın imha edildiği açıklandı. 

TSK Tarafından yapılan açıklamada "Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki topçu ve diğer ateş destek vasıtaları ile 143 DEAŞ terör örgütü hedefine atış yapılarak, barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları baskı altına alınmış; Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından da 51 DEAŞ terör örgütü hedefine yönelik düzenlenen hava harekatları sonucunda, teröristlerin barınma maksatlı kullandığı 51 bina imha edilmiştir.

Yapılan topçu atışları, icra edilen hava harekatı ve meydana gelen çatışmalarda toplam 30 DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir.

Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir.” ifadeleri yer aldı.

tsk fırat kalkanı deaş ışid
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.