3 Boyutlu Cortana Videosu Bilimkurgu Filmlerini Aratmadı

Microsoft'un sanal asistanı Cortana, bambaşka bir versiyon ile ortaya çıktı. 3 Boyutlu Cortana şimiden ilgi odağı olmuş durumda. İşte detaylar.

3 Boyutlu Cortana Videosu Bilimkurgu Filmlerini Aratmadı

Microsoft'un sadece Windows işletim sistemleri için değil bunun yanında akıllı telefonlar içinde yavaş yavaş piyasaya sunmaya başladığı yeni seri Cortana, sanal asistanı rakiplerini çok kısa bir süre içerisinde yakalamayı başardı. Yazılım devinin bu süreçte elde ettiği başarıyla beraber Cortana şimdilerde hem Windows işletim sistemlerinde aktif bir şekilde rol alıyor hem de Android ve iOS işletim sistemlerinde de giderwk yaygınlaşıyor. Yapabileceklerinin bir sınırının olmadığı değerlendirilen Cortana'nın sürekli yeni özellikler kazanması da yine ilginç bir durum olarak değerlendirilmekte. Sürekli bir büyüme içerisinde olan sanal asistanın son olarak ise 3D hologram sistemi ortaya çıktı. Bu kez geliştirici ise farklı.

Jarem Archer Cortana'yı 3 Boyutlu Hale Getirdi

Aktif bir şekilde Cortana kullanıcısı olan Archer tarafındna yeni yapılan sistemle beraber sanal asistan tam anlamıyla 3 boyutlu hale getiriliyor. Sanal asistanın yürümesine kadar tasarlandığı yeni sistemde Kinect alıcılarının kullanıldığı ve bir piramit şeklinde hologramların oluştuğunu görüyoruz. Bunun dışında 3 boyutlu sistemin hareketli olarak piramidin içerisinde yürümesi içinde Unity oyun motorunu kullandığını açıklayan Archer, yeni sistemde sanal asistanın cevaplarını hareketli bir şekilde verdiğini gösteriyor. 3 Boyutlu Cortana için çekilen videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.