15-16 Ocak zamlı benzin fiyatları

Araç sahiplerini üzecek haber Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'ndan (PÜİK) geldi. Geçtiğimiz günlerde yapılan motorin zammı sonrasında benzine de zam geliyor.

15-16 Ocak zamlı benzin fiyatları

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından yapılan açıklamaya göre bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzin grubuna 7-9 kuruş arası zam yapılacak. 10 gün kadar evvel motorine yapılan 8 kuruşluk zam sonrasında araç sahipleri benzine zam gelip gelmediğini merak ediyorlardı. Yapılan açıklamaya göre 16 Ocak itibariyle benzin fiyatları zamlanıyor. İşte, 16 Ocak gecesi itibariyle geçerli olacak benzin zamlı fiyatları...

BENZİNE GECE YARISI 7-9 KURUŞLUK ZAM GELİYOR

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından yapılan açıklamada, “16 Ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere benzin grubunda 7-9 kuruş arasında fiyat artışı beklenmektedir. 15-16 Ocak 2018 tarihlerinde motorin grubunda fiyat değişikliği beklenmemektedir” denildi.

Açıklamaya göre geçtiğimiz günlerde motorine gelen zam sonrasında benzinle beraber yeni bir motorin zammının gündemde olmadığı söylendi. Yaklaşık 10 gün önce motorine 8 kuruşluk zam yapılmış ve motorin fiyatı 5.16 liraya kadar çıkmıştı.

16 ARALIK BENZİN FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteren dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar ile benzin fiyatları;

Ankara'da ortalama 5,62 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,70 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 5,57 liradan 5,65 liraya, İzmir'de 5,59 liradan 5,67 liraya yükselecek. 

En son benzin zammı ise bir ay kadar evvel 14 Aralık günü 8-9 kuruş civarında olarak fiyatlara yansımıştı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.