11 Işık Senesi Uzaklıktan Çok Garip Sinyallerin Geldiği Açıklandı

Bilim ile astronominin dünyası Ross 128 adlı bir tane cüce yıldızdan gelen mesajlar ile adeta şaşkına döndü. Porto Riko Üniversitesi içerisinde görevli bulunan astrobiyolog ''Nerede ise periyodik bir şekilde sinyaller gelmekte. Uzaylılar da olabilir'' ifadelerine yer verdi.

11 Işık Senesi Uzaklıktan Çok Garip Sinyallerin Geldiği Açıklandı

Bilim ile astronominin dünyası Ross 128 adlı bir  tane cüce yıldızdan gelen mesajlar ile adeta şaşkına döndü. Porto Riko Üniversitesi içerisinde görevli bulunan astrobiyolog ''Nerede ise periyodik bir şekilde sinyaller gelmekte. Uzaylılar da olabilir'' ifadelerine yer verdi.

Arecibo Rasathanesinin tarafından yapılmış olan özel açıklamaya göre de bilim insanları, 12 Mayıs tarihi içerisinde devasa boyutlarda bulunan radyo teleskoptan  bazı sinyaller almış olduklarını duyurdu. Dünya’dan yaklaşık olarak 11 ışık senesi uzakta yer aldığı belirtilen bir cüce yıldızdan gelmiş bulunduğu tespit edilen bu gökcisminin Ross 128 kod ismi ile bilindiği de açıklandı.

Güneş’ten  tam 2.800 kat çok daha parlak durumda bulunan Ross 128'in hakkında açıklamalar gerçekleştiren Abel Mendez ise; ''Yıldızı  sadece 10 dakika gözlemledik ve de '‘nerede ise periyodik’' bir şekilde sinyaller gelmekte bulunduğunu fark ettik. Her ne kadarda bunun zeki bir varlık olması ihtimali düşük olsa bile bu ihtimali tamamen gözardı edemeyiz'' ifadelerine yer verdi.

Haber platformlarından Business Insider’a konuşma gerçekleştiren Mendez, uluslararasındaki bilim dünyası bu sinyalleri incelemeye aldı. Arecibo içerisinde gözlem alanımız fazlası ile geniş ve  de bu nedenle gelen sinyallerin  tam olarak bu yıldızdan ötürü değil farklı bir objeden gelmiş olma konusunda bir ihtimalde var. Lakin hiçbir  tane uydudan daha öncesinde bu şekilde  değişik bir sinyal almamıştık. Sinyaller fazlası ile garip'' ifadelerine yer verdi..

porto riko ross 128 dünya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.