10.yıla Özel iPhone Sağlamlık Testi

ilk iPhone modeli için yapılan sağlamlık testleri şaşırtı. 10.yıla özel sağlamlık testinde öne çıkan detaylar neler? iPhone sağlamlık testlerinde sonuç ne oldu?

10.yıla Özel iPhone Sağlamlık Testi

Apple’ın iPhone serisi akıllı telefonlarının ne kadar sağlam telefonları olduğu tartışmasız. Kullanılan malzemelerin kalitesi bir yana dursun markanın yeni seri akıllı telefonlarında yer alan parça kalitesi de bir hayli yüksek seviyede. Zaten markanın telefonlarının bu kadar yüksek fiyatlara alıcı bulmasının nedenlerinden birisi de telefonların sağlamlıkları. Bu konuda oldukça iddialı olduğu gözlenen Apple’ın hemen her serisinde de sağlamlık konusunda modellerin çeşitli testlerle karşımıza çıktığını biliyoruz. Özellikle Youtuber videolarında her seri iPhone telefonların çeşitli testlerle gündeme geldiğini de biliyoruz. Hatta bu testler genelde telefonun üzerinden araba geçirme gibi abartılı seviyelere bile ulaşıyor. Yeni seriler için bu şekilde testler yapılırken 10.yıla özel ise bambaşka bir test gündeme geldi.

İlk iPhone İçin Sağlamlık Testi

Zack Nelson adlı Youtuber tarafından çekilen yeni sağlamlık testleriyle beraber ilk iPhone modeli sağlamlık testi ile karşı karşıya kaldı. Hemen belirtelim ilk iPhone modelinin testleri de telefonların 10.yıl önce bile ne kadar sağlam olduğunu kanıtlamış oldu. Oldukça başarılı sonuçlar veren testlerin sonunda iPhone çalışmaz hale gelse de yeni serileri aratmayan bir dayanıklılık olduğunu da söylemek gerek. Tabi kendi dönemine kıyasla. Sağlamlık testlerini aşağıda bulabilirsiniz.   

ilk iphone ilk iphone sağlamlığı iphone sağlamlık testi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.